sobota, 25 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1281646

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 12 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 01 lipca 2019 07:59

 

 

[...] kto chce zachować swoje życie, straci je,

a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”

(Łk 9, 24)

1. Dzisiaj rozpoczyna się dalszy ciąg okresu zwykłego. Zbieramy ofiary do puszki na współorganizowane przez naszą parafię półkolonie. Dziękuję za posprzątanie i przyozdobienie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Dziękuję jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Składam podziękowania wszystkim uczestniczącym w jej przygotowaniu i przebiegu – szczególnie zaś rodzinom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji. Dziękuję tym, którzy przyozdobili okna w swoich domach. Szczególnie dziękuję dzieciom za czynny udział w procesji.

3. Trwa jeszcze miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie zapraszam na procesję, która przejdzie ulicą Nakielską do kolejnych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, a wszystkich parafian zapraszam do licznego udziału. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

5. W najbliższy piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej. Tego dnia nie obowiązuje post.

6. W najbliższą sobotę wyruszymy z pieszą pielgrzymką do Byszewa. Wyjdziemy sprzed kościoła o godz. 8.30. Około godz. 12.00 będzie Msza św. w sanktuarium. Zapraszam chętnych do wspólnego pielgrzymowania oraz o przybycie parafian samochodami.

7. Przypominam, aby do końca czerwca zgłosić dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Zgłoszenie obejmuje dzieci, które pójdą do II i III klasy, a młodzież, która będzie uczęszczać do kl. VII i VIII. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców razem ze swoimi dziećmi. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

8. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sicienku przy ul. Bydgoskiej. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Ojciec czyli kto; Ojciec może pomóc dziecku rozkwitnąć; Kto zrozumie rodziców adopcyjnych; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 I N T E N C J E   M S Z A L N E

 

23 – 30 czerwca 2019

 

 

 

 

Niedziela

23.06

8.30

Franciszek Erdmann – 6. roczn. śmierci

11.00

Piotr Szalla – 10. roczn. śmierci i z okazji dnia ojca

Poniedziałek

24.06

18.00

Za parafian żywych i zmarłych

Wtorek

25.06

8.30

Zmarli z rodziny Cebulskich i Nalewalskich

Środa

26.06

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski – za 10 lat w Sicienku i dobro otrzymane od życzliwych ludzi oraz z prośbą o dalszą Bożą opiekę dla najbliższych

 

Czwartek

27.06

18.00

W intencji rodziny – z prośbą o Boże błogosławieństwo i wzmocnienie wiary, a dla zmarłych o radość życia wiecznego

Piątek

28.06

18.00

Kazimierz Piotrowski

Sobota

29.06

16.30

Goncarzewy

Jan Banaś, Stanisław oraz rodzice z obojga stron

18.00

Marianna Kozłowska – 9. roczn. śmierci, Zygmunt i dziadkowie z obojga stron

Niedziela

30.06

8.30

Zmarli rodzice: Aniela Słonina – 10. roczn. śmierci, Ignacy Słonina – 23. roczn. śmierci

11.00

Piotr Szalla – w 80. roczn. urodzin i z okazji imienin

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 08:01