sobota, 25 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1281670

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 16 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
piątek, 13 września 2019 19:29

 

 

 

Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego”

(Dz 16, 14b)1. Dziękuję za ofiarowane kwiaty oraz posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję również za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele remontowe naszej parafii.

2. Od poniedziałku do piątku będą trwały w naszej parafii półkolonie, które organizujemy we współpracy z naszą szkołą.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia świętych: poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek św.św. Anny i Joachima. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim.

4. W tym tygodniu w czwartek – 25 lipca – będziemy przeżywać całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 8.30, zostanie odmówiona litania do Imienia Jezus, o godz. 12.00 zgromadzimy się na modlitwę Anioł Pański, o 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a pół godziny przed godz. 18.00 odmówimy część różańca świętego. Zakończenie adoracji o godz. 18.00, a następnie z racji wspomnienia św. Krzysztofa będą poświęcone pojazdy. Z okazji tego poświęcenia będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Poświęcenia pojazdów będą również w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św.

5. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

6. Organizatorzy akcji honorowego oddawania krwi dziękują dawcom z Sicienka i okolicznych miejscowości za tak hojny wynik zbiórki - 39 jedn. tj. 17,5 litra tego cennego leku, a także tym wszystkim, którzy pomagali w propagowaniu akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei IX”.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Zdążyć przed kryzysem; Katolicyzm jest piękny; Droga do nieszczęścia; Pomocnicy Świętego Szarbela; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 19:32