sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 21 Niedziela Zwykła Drukuj Email
piątek, 13 września 2019 19:46

Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi”

(Łk 13, 30)

1. Dziękuję za ofiarowanie i ułożenie kwiatów oraz posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję panom Demydzie i Klusce za naprawienie oświetlenia przy tabernakulum.

2. W poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu – będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz bractwa Szkaplerznego. W przyszłą niedzielę będziemy również przeżywać 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

3. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory, którą będziemy przeżywać wraz z całą gminą Sicienko. Msze św. dziękczynne od poszczególnych miejscowości będą w kolejne niedziele września.

4. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tym czasie Matka Boża w swym wizerunku nawiedza ul. Owocową w Sicienku.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek Modlitwa na każdy dzień; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 19:47