sobota, 07 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 27 Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 06 października 2019 18:04

Panie: Przymnóż nam wiary”

(Łk 17, 5))

1. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty pozostawione do ozdoby naszego kościoła, składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję również za ofiary składane na rzecz naszej parafii.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Msza św. będzie w języku łacińskim. O 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe obywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele na zmianę. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy łącznie z modlitwą różańcową. W piątek różaniec dla dzieci o godz. 17.00.

3. W środę na godz. 19.30 zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie, w czasie którego omówimy zamierzenia na najbliższy czas.

4. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

5. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Proszę o informację, gdzie aktualnie znajduje się obraz Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny dzień papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Będziemy wspominać słowa naszego Wielkiego Rodaka, będziemy modlić się za Jego przyczyną za naszą Ojczyznę i cały Kościół oraz będziemy zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla dzieci i młodzieży. Przyszła niedziela to również druga niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele remontowe naszej parafii.

7. W dniach 24-25 października odbędzie diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, w czasie, której będziemy dziękować za nawiedzenie naszej diecezji przez wizerunek Matki Bożej.

8. Elektrośmieci można składać do 28 października.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: ; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Bojakowskiego, który pochodził z naszej parafii. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

6 – 13 października 2019

Jan Drojma – 21. roczn. śmierci

Apolonia, Jan, Marta, Wacław Motak i zmarli z rodziny