Ogłoszenia duszpasterskie - 32 Niedziela Zwykła Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2019 14:45

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni oraz przyozdobienie na jutrzejszą uroczystość. Dzisiaj też XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Sudan Południowy) – zbieramy z tej okazji ofiary do puszki.

2. Jutro przeżywamy naszą narodową uroczystość upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę za tydzień po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

3. Za tydzień zapraszam na tradycyjną już biesiadę patriotyczną, która odbędzie się w sali naszego ośrodka kultury. Początek o godz. 15.00. Będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, przygotowany będzie również słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszam.

4. Trwają prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni. Dziękuję tym rodzinom, które odpowiadając na apel złożyły ofiary na wkład własny potrzebny do sfinansowania tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji.

5. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne. Wymienianki roczne można składać przez cały listopad.

6. Z zakrystii można odebrać kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Jak przeżywać patriotyzm; O uzależnieniu od telefonu; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

Proboszcz poleca:

Zbiór modlitw za zmarłych:

Cała książka Marii Simmy w formacie PDF:

I N T E N C J E    M S Z A L N E

10 – 17 listopada 2019

Kazimierz Łoś – od córki Anetty z rodziną

Anna Ziętak – 15. roczn. śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Bożą opiekę i wsparcie Matki Najświętszej dla rodziny

Stefan Bojakowski – od mamy i siostry Danki

Zmarli krewni i znajomi, o których nie pamiętają najbliźsi

Kazimierz Łoś – od rodziny Stefaniaków

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla całej rodziny z okazji 80. roczn. urodzin Ireny i Edmunda