sobota, 25 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1281648

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 25 listopada 2019 09:57

 

 

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni oraz przyozdobienie na jutrzejszą uroczystość. Z okazji XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Sudan Południowy) zebraliśmy 157 zł. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli. Dzisiaj parafia św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu przeżywa swoją uroczystość odpustową. Msza św. będzie o godz. 13.00.

2. Dzisiaj zapraszam na tradycyjną już biesiadę patriotyczną, która odbędzie się w sali naszego ośrodka kultury. Początek o godz. 15.00. Będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, przygotowany będzie również słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszam.

3. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim. O 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – obchodzimy ją jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. Trwają prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni. Dziękuję tym rodzinom, które odpowiadając na apel złożyły ofiary na wkład własny potrzebny do sfinansowania tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji.

5. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z policjantem dzielnicowym – Poznaj swojego dzielnicowego.

6. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne. Wymienianki roczne można składać przez cały listopad.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Miłość zamiast mięsa – o poście piątkowym; Czy muzyka w kościołach zbliża do Boga?; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

17 – 24 listopada 2019

 

 

 

Niedziela

17.11

8.30

Ewa Sierant – z okazji urodzin, Halina i Henryk Stodolscy, Eugenia i Andrzej Sierant

11.00

Halina Fortowska – 15. roczn. śmierci, Alojzy oraz zmarli przyjaciele z Holandii – z prośbą o dar życia wiecznego

Poniedziałek

18.11

18.00

Maria Drojma – int. od wnuków

Wtorek

19.11

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

Środa

20.11

18.00

Stefan Bojakowski – od siostry Teresy z rodziną

Czwartek

21.11

8.30

Zmarli, którzy odeszli w ostatnim czasie, szczególnie ci, którzy zginęli w wypadkach

Piątek

22.11

18.00

Kazimierz Łoś – od córki Witalisy z rodziną

Sobota

23.11

16.30

Goncarzewy

Leokadia Gawroniak

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Andrzeja z okazji imienin

Niedziela

24.11

8.30

Zygmunt – 36. roczn. śmierci i Anna Bryl, Janek Erdmann

11.00

Barbara, Andrzej i Franciszek

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


 

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 09:58