Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 09:57

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni oraz przyozdobienie na jutrzejszą uroczystość. Z okazji XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Sudan Południowy) zebraliśmy 157 zł. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli. Dzisiaj parafia św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu przeżywa swoją uroczystość odpustową. Msza św. będzie o godz. 13.00.

2. Dzisiaj zapraszam na tradycyjną już biesiadę patriotyczną, która odbędzie się w sali naszego ośrodka kultury. Początek o godz. 15.00. Będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, przygotowany będzie również słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszam.

3. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim. O 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – obchodzimy ją jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. Trwają prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni. Dziękuję tym rodzinom, które odpowiadając na apel złożyły ofiary na wkład własny potrzebny do sfinansowania tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji.

5. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z policjantem dzielnicowym – Poznaj swojego dzielnicowego.

6. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne. Wymienianki roczne można składać przez cały listopad.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Miłość zamiast mięsa – o poście piątkowym; Czy muzyka w kościołach zbliża do Boga?; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

17 – 24 listopada 2019

Ewa Sierant – z okazji urodzin, Halina i Henryk Stodolscy, Eugenia i Andrzej Sierant

Halina Fortowska – 15. roczn. śmierci, Alojzy oraz zmarli przyjaciele z Holandii – z prośbą o dar życia wiecznego

Maria Drojma – int. od wnuków