Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Chrystusa Króla Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 10:00

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę przybyli na biesiadę patriotyczną.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczynamy rok duszpasterski pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” „[...] abyście uwierzyli w Tego, którego {Bóg} posłał” (J 6, 29). Przed Mszami świętymi odmówimy modlitwę za zmarłych, a po Mszy o 11.00 będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i opłatki wigilijne.

4. W tym tygodniu zakończą się prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni. W piątek jest planowany odbiór urzędowy wykonanych prac. Dziękuję tym rodzinom, które odpowiadając na apel złożyły ofiary na wkład własny potrzebny do sfinansowania tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji.

6. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą

24 listopada – 1 grudnia 2019

Zygmunt – 36. roczn. śmierci i Anna Bryl, Janek Erdmann

Barbara, Andrzej i Franciszek