sobota, 25 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1281652

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 1 Niedziela Adwentu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
piątek, 06 grudnia 2019 13:29

 

 

1. Rozpoczynamy rok duszpasterski pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” „[...] abyście uwierzyli w Tego, którego {Bóg} posłał” (J 6, 29). Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni.

2. Roraty będą jak zwykle: w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież do bierzmowania oraz dorosłych. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, przed Mszą św. możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej oraz koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i bluźnierstwa. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu – będziemy zbierać ofiary na cele remontowe naszej parafii.

3. W środę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców młodzieży do bierzmowania. Spotkanie młodzieży w piątek po Mszy św. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.

4. Od dzisiaj można nabywać świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i opłatki wigilijne. Są również świeczki do lichtarzy na kolędę oraz lampiony do samodzielnego złożenia.

5. W minionym tygodniu zakończyły się prace remontowe przy południowej ścianie naszej świątyni. W piątek odbył się odbiór urzędowy wykonanych prac. Dziękuję tym rodzinom, które odpowiadając na apel złożyły ofiary na wkład własny potrzebny do sfinansowania tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji.

6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 16 grudnia.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Przyjdź Panie Jezu! Tylko jeszcze nie teraz: Jakiego księdza chcecie – rozmowa; Szkoła zaczyna się w przedszkolu; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

1 – 8 grudnia 2019

 

 

 

Niedziela

1.12

8.30

Janina Chyrchel – 20. roczn. śmierci, Elżbieta i Józef Drzażdżyńscy

11.00

Genowefa i Leon Borkowscy

Poniedziałek

2.12

18.00

Helena Wojnowska – z okazji urodzin – od dzieci z rodzinami

Wtorek

3.12

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

Środa

4.12

18.00

Jan i Anna Stasiak oraz Łukasz i Sylwester Dąbrowscy

Czwartek

5.12

8.30

O dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia dla całej rodziny

Piątek

6.12

18.00

Kazimierz Łoś – od córki Tomisławy z rodziną

Sobota

7.12

16.30

Goncarzewy

Leokadia Gawroniak – z okazji imienin

18.00

Wanda – 1 roczn. śmierci i Marian Syroccy

Niedziela

8.12

8.30

Marcin Drojma – 10. roczn. śmierci

11.00

Aleksander Jakubczak – z okazji imienin, Julia i Franciszek Jakubczak

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


 

Poprawiony: piątek, 06 grudnia 2019 13:31