Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Adwentu Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:39

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Dzisiaj zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła oraz modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców. Dzisiaj również można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na wschodzie.

2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i wyjątkowo w czwartek. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież do bierzmowania oraz dorosłych. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W tym tygodniu będzie zmiana w porządku Mszy św.: w czwartek Msza św. z roratami będzie wieczorem, a w piątek o 8.30. W niedzielę za tydzień odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli.

3. W kaplicy można nabywać świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i opłatki wigilijne. Są również świeczki do lichtarzy na kolędę oraz lampiony do samodzielnego złożenia.

4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 16 grudnia.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Niepokalana znaczy Wytęskniona; Ksiądz do zbawienia (nie)koniecznie potrzebny; Czy Bóg chciał różnych religii? Walka o czyste powietrze; Koniec epoki pieców; Cud nad Wisłą. Historia i mit; Rodzic jak pług śnieżny; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

8 – 15 grudnia 2019

Marcin Drojma – 10. roczn. śmierci

Aleksander Jakubczak – z okazji imienin, Julia i Franciszek Jakubczak