Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Adwentu Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2019 17:26

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Na pomoc Kościołowi na wschodzie zebraliśmy 90 zł. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli.

2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 16 grudnia: przed południem od 9.00 do 9.30 oraz po południu od 16.30 do 18.00, w Goncarzewie od 16.00 do 16.30. Skorzystajmy z posługi kapłanów, którzy przyjadą pomóc nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Do chorych i starszych udam się w środę od godz. 9.00 (inaczej niż było zapowiadane). We wtorek spowiedź jest w Ślesinie, w czwartek we Wtelnie, w piątek w Wierzchucinku i Dąbrówce.

3. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież do bierzmowania oraz dorosłych. W środę o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po Mszy wieczornej zapraszam chętnych parafian do przygotowania żłóbka i dekoracji świątecznych.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się ognisko ze śpiewem kolęd oraz skromnym poczęstunkiem. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Miłośników Sicienka i naszego Pana sołtysa.

5. W kaplicy można nabywać świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i opłatki wigilijne. Są również świeczki do lichtarzy na kolędę oraz lampiony do samodzielnego złożenia.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Pełzające nieposłuszeństwo; Po co nam biskupi? Symboliczny gest zamiast odszkodowań Mały człowiek spotyka śmierć; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

15 – 22 grudnia 2019

Renata Kowalczyk – 1. roczn. śmierci

Weronika Szeffs – 4. roczn. śmierci

spowiedź