sobota, 25 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1281661

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Adwentu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 15 grudnia 2019 17:26

 

 

1. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Na pomoc Kościołowi na wschodzie zebraliśmy 90 zł. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli.

2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 16 grudnia: przed południem od 9.00 do 9.30 oraz po południu od 16.30 do 18.00, w Goncarzewie od 16.00 do 16.30. Skorzystajmy z posługi kapłanów, którzy przyjadą pomóc nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Do chorych i starszych udam się w środę od godz. 9.00 (inaczej niż było zapowiadane). We wtorek spowiedź jest w Ślesinie, w czwartek we Wtelnie, w piątek w Wierzchucinku i Dąbrówce.

3. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież do bierzmowania oraz dorosłych. W środę o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po Mszy wieczornej zapraszam chętnych parafian do przygotowania żłóbka i dekoracji świątecznych.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się ognisko ze śpiewem kolęd oraz skromnym poczęstunkiem. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Miłośników Sicienka i naszego Pana sołtysa.

5. W kaplicy można nabywać świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i opłatki wigilijne. Są również świeczki do lichtarzy na kolędę oraz lampiony do samodzielnego złożenia.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Pełzające nieposłuszeństwo; Po co nam biskupi? Symboliczny gest zamiast odszkodowań Mały człowiek spotyka śmierć; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

15 – 22 grudnia 2019

 Niedziela

15.12

8.30

Renata Kowalczyk – 1. roczn. śmierci

11.00

Weronika Szeffs – 4. roczn. śmierci

Poniedziałek

16.12

spowiedź

18.00

Wanda i Marian Syroccy, Janina i Eugeniusz Walkiewicz

Wtorek

17.12

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

Środa

18.12

18.00

Stefan Bojakowski – od Wandy Słowińskiej i rodziny Makowskich

Czwartek

19.12

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i dalsze Boże błogosławieństwo dla Ewy i dwóch Adamów – z okazji imienin

Piątek

20.12

18.00

Kazimierz Łoś – od Katarzyny i Wiesława z dziećmi i

p. Haliny Świątkowskiej

 

Sobota

21.12

 

16.30

Goncarzewy

Wiktoria Rogaszewska, Jan i Halina Szumotalscy

18.00

Jan Erdmann – z okazji urodzin

Niedziela

22.12

8.30

Piotr i Michalina Ezop, Kazimierz Świetlik

11.00

Zmarli rodzice: † Mirosława i Walenty

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2019 17:29