Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Adwentu Drukuj Email
piątek, 27 grudnia 2019 18:33

1. Dziękuję za ofiary składane na cele remontowe oraz ogrzewanie kościoła, także na konto bankowe. Dziękuję pani Małgorzacie Rębilas z Zawady za choinki, a panu Fonsowi za ich przywiezienie oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu żłóbka i dekoracji bożonarodzeniowych. Pani Beacie dziękuję za przygotowanie kolacji dla księży, którzy spowiadali w ostatni poniedziałek oraz za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w tym czasie.

2. W minionym tygodniu z godnie z planem zapłaciliśmy za wykonane przy naszym kościele prace. Zostały również przekazane sprawozdania do urzędów, od których otrzymaliśmy dotacje.

3. Jeszcze tylko dzisiaj i jutro w kaplicy pod chórem można nabywać opłatki i świece Caritas akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.

4. Ostatnie Roraty w poniedziałek – proszę, aby dzieci przyniosły ułożone hasło wraz z własnoręczną ilustracją. We wtorek w Wigilię Bożego Narodzenia o 22.00 Pasterka w Goncarzewach, a o 24.00 Pasterka w naszym kościele – na początku poświęcenie żłóbka.

5. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę. W czwartek jest jeszcze Msza św. w Goncarzewach o 12.30. Ofiary z Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, a ofiary z II Święta na uczelnie katolickie naszej diecezji.

6. W tym tygodniu kolęda będzie tylko w piątek w Kasprowie. Początek od godz. 14.00 u pp. Szarafińskich. Przypominam, że jeżeli są nowi mieszkańcy powinni powiadomić sąsiadów lub osobiście o chęci przyjęcia kolędy. Nie będziemy pukać do domów, w których nie przyjmowano kolędy przynajmniej przez dwa lata z rzędu. Proszę o jakiś pojazd przed 14.00.

7. W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o 11.00 w intencji naszej gminy jako podziękowanie za miniony rok i z prośbą o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

22 – 29 grudnia 2019

Piotr i Michalina Ezop, Kazimierz Świetlik

Zmarli rodzice: † Mirosława i Walenty

Stefan Bojakowski – od pp. Modrzejewskich z Czajna