1. Przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę jubileusz 50-lecia naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu tej uroczystości. Dziękuję tymczasem za posprzątanie naszego kościoła i wykonanie innych prac na rzecz parafii. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli.

2. Na podsumowanie naszych obchodów jubileuszowych i wspólnego wysiłku ich przygotowania zapraszam Radę Parafialną i Radę Duszpasterską na spotkanie w najbliższą środę na godz. 19.30.

3. W kaplicy pod chórem można jeszcze nabywać pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże rozliczyć organizację obchodów jubileuszu. Świece są w cenie od 10 zł.

4. Poniedziałkowa Msza św. będzie w języku łacińskim. Zapraszam na tradycyjne nabożeństwa w ciagu tygodnia.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

Proboszcz poleca:

Relacja z jubileuszu naszej parafii na stronie Diecezji Bydgoskiej:

http://diecezja.bydgoszcz.pl/2022/09/11/pol-wieku-parafii-w-sicienku/

 

1. W niedzielę nasza parafia przeżywa Uroczystość Jubileuszową 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował nasz ordynariusz – ks. bp. Krzysztof Włodarczyk. Zapraszam wszystkich parafian i gości – pierwsze ławki będą zarezerwowane dla gości, których zaprosiliśmy na naszą uroczystość. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli oraz odśpiewamy „Te Deum”. Po błogosławieństwie ks. Biskup pobłogosławi zegar oraz tablicę pamiątkową. Następnie zaproszeni goście udadzą się do szkoły na obiad. Wszystkich uczestników uroczystości zapraszam na teren przy Gminnym Ośrodku Kultury na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

2. W kaplicy pod chórem można jeszcze nabywać pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże nam zorganizować obchody jubileuszu – ufundować tablicę pamiątkową oraz przygotować poczęstunek dla gości. Świece są w cenie od 10 zł.

3. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego pomodlimy się o pokój dla Ukrainy, a w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Poniedziałkowa Msza św. będzie w języku łacińskim.

4. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. jak i rodziców młodzieży do bierzmowania – z wszystkich klas. W sobotę po Mszy św. proszę na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania (z wszystkich klas)

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 dzieci klasy pierwszej szkoły podstawowej będą miały poświęcone przybory szkolne.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję za ułożenie kwiatów, posprzątanie kościoła oraz wykonanie prac porządkowych wokół naszej świątyni.

2. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień po Mszach św. będziemy odmawiać litanię do św. Andrzeja Boboli. W środę na godzinę 19.30 zapraszam Radę Duszpasterską i Radę Parafialną na spotkanie robocze dotyczące organizacji naszego jubileuszu.

3. W gablocie wywieszony jest tekst, który chcemy umieścić na tablicy pamiątkowej. Proszę o ewentualne uwagi.

4. W niedzielę za tydzień o godz. 16.00 wyruszy pielgrzymka rowerowa na odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Proszę chętnych o zebranie się przed naszym kościołem.

5. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się IV Rowerowa Pielgrzymka do sanktuarium w Byszewie w ramach Stowarzyszenia „Rowerowa Brzoza”. Wyjazd z Sicienka sprzed Obelisku o godz. 18.00. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie akcji: http://www.rowerowabrzoza.pl/

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Fala emocji – dlaczego zabrakło cukru?; Msza na dmuchanym materacu; O czym mówimy szeptem; Modlitwa płonącej Warszawy; Spowiadali się dzień i noc;.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję za posprzątanie, a nowożeńcom za przyozdobienie naszego kościoła oraz wykonanie innych prac porządkowych wokół naszej świątyni. Dziękuję za posprzątanie plebanii i wymalowanie kruchty.

2. Rozpoczęła się nowenna przed Złotym Jubileuszem naszej parafii. W kaplicy pod chórem można nabywać pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże nam zorganizować obchody jubileuszu – ufundować tablicę pamiątkową oraz przygotować poczęstunek dla gości. Świece są w cenie od 10 zł.

3. Przypominam o prośbie o uporządkowanie i przyozdobienie krzyży i figur, które znajdują się w poszczególnych miejscowościach.

4. W czwartek nasza katedra będzie obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Trwa modlitewne czuwanie całej diecezji przed tą uroczystością.

5. W piątek po Mszy św. będzie gruntowne sprzątanie kościoła i terenu przykościelnego. Zapraszam wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc przygotować naszą świątynię do uroczystości. Proszę o pomoc Panie, które upieką ciasto mające być poczęstunkiem dla wszystkich gości naszego święta. W tym tygodniu zostanie założona tablica pamiątkowa i nowe gabloty – wewnętrzna i zewnętrzna.

6. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość Jubileuszową 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował nasz ordynariusz – ks. bp. Krzysztof Włodarczyk. Zapraszam wszystkich parafian i gości – pierwsze ławki będą zarezerwowane dla gości, których zaprosiliśmy na naszą uroczystość. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli oraz odśpiewamy „Te Deum”. Po błogosławieństwie ks. Biskup pobłogosławi zegar oraz tablicę pamiątkową. Następnie zaproszeni goście udadzą się do szkoły na obiad. Wszystkich uczestników uroczystości zapraszam na teren przy Gminnym Ośrodku Kultury na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję też za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Naszą modlitwą towarzyszymy pielgrzymom, którzy zmierzają na Jasną Górę. Na pojazdy dla misjonarzy zebraliśmy 486 zł.

2. Składam podziękowania dla tych, którzy poświęcili czas na Adorację Najświętszego Sakramentu w miniony poniedziałek.

3. W gablocie wywieszony jest tekst, który chcemy umieścić na tablicy pamiątkowej. Proszę o ewentualne uwagi.

4. W pierwszy piątek miesiąca udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a po Mszy nabożeństwo pierwszopiąkowe. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. W pierwszą niedzielę miesiąca pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty różańcowej i szkaplerznej.

5. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się IV Rowerowa Pielgrzymka do sanktuarium w Byszewie w ramach Stowarzyszenia „Rowerowa Brzoza”. Wyjazd z Sicienka sprzed Obelisku o godz. 18.00. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie akcji: http://www.rowerowabrzoza.pl/

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze dodatek „Modlitwa na każdy dzień”.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła oraz wykonanie innych prac porządkowych wokół naszej świątyni. Szczególne podziękowania dla Pań, które przygotowały dekorację dożynkową.

2. Trwa bezpośredni okres przygotowania do Jubileuszu naszej parafii. W gablocie wywieszony jest tekst, który chcemy umieścić na tablicy pamiątkowej. W kaplicy pod chórem można nabywać pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże nam zorganizować obchody jubileuszu – ufundować tablicę pamiątkową oraz przygotować poczęstunek dla gości. Świece są w cenie od 10 zł.

3. Przypominam o prośbie o uporządkowanie i przyozdobienie krzyży i figur, które znajdują się w poszczególnych miejscowościach.

4. W środę po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, przed Mszą św. okazja do spowiedzi oraz koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. W przyszłą niedzielę pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed jubileuszem naszej parafii. Po Mszach św. będziemy odmawiać litanię do naszego patrona wraz ze stosowną modlitwą.

6. W sobotę ulicami Bydgoszczy przejdzie procesja różańcowa „Wojowników Maryi”. Początek o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień.”

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Odszedł z naszej parafii śp. Zbigniew Myszkowski z ul. Akacjowej. Jego pogrzeb odbył się w Bydgoszczy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję też za posprzątanie kościoła, za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Dzisiaj odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli – naszego patrona.

2. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim. W środę po Mszy św. pomodlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. Zachęcam do udziału, szczegóły na plakacie. Można przekazywać intencje modlitewne.

4. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Pod „fartuchem” Matki Bożej – o szkaplerzu; Marzenia o Noworosji; 10 pomysłów na poprawę humoru;

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła, ofiarowanie i ułożenie kwiatów oraz wykonanie innych prac porządkowych wokół naszej świątyni.

2. Rozpoczął się bezpośredni okres przygotowania do Jubileuszu naszej parafii. W gablocie wywieszony jest tekst, który chcemy umieścić na tablicy pamiątkowej. W kaplicy pod chórem można nabywać pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże nam zorganizować obchody jubileuszu – ufundować tablicę pamiątkową oraz przygotować poczęstunek dla gości. Świece są w cenie od 10 zł.

3. W związku z jubileuszem naszej parafii proszę o uporządkowanie i przyozdobienie krzyży i figur, które znajdują się w poszczególnych miejscowościach.

4. W tygodniu zapraszam na cykliczne nabożeństwa: w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę już w tradycyjne od Mszy św. w naszym kościele rozpoczną się Dożynki Gminne. Msza św. dziękczynna z udziałem władz gminy oraz zaproszonych gości rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszam wszystkich parafian, aby również dali świadectwo swojej wdzięczności wobec Pana Boga.

6. Również w sobotę Katolickie Stowarzyszenie na rzecz Osób specjalnej troski i ich rodzin im. Św. Maksymiliana Kolbego – w 30 rocznicę swojego powstania, zaprasza wszystkich na festyn charytatywny "Viva Italia", który odbędzie się 27 sierpnia 2022r. w godzinach od 15.00 do 21.00, w Wierzchucinku – przy pałacu.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Jezus nie umarł za fuzję; Parafia w czasach inflacji; Pułapki pozytywnego myślenia:

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję też za posprzątanie kościoła, za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Dziękuję też wszystkim, którzy przygotowali festyn w minioną sobotę. Przede wszystkim składam podziękowania panu sołtysowi Mariuszowi Trudnowskiemu wraz z Radą Sołecką i panu Markowi Nadolnemu ze Stowarzyszeniem Miłośników Sicienka. Z loterii fantowej i ze sprzedaży przygotowanych wypieków zebraliśmy ponad 950 zł. Za to wsparcie naszej parafii wszystkim serdecznie dziękuję.

2. W tym tygodniu nie będzie mnie od poniedziałku do piątku. W te dni, przypadku pilnych potrzeb duszpasterskich, proszę zwracać się do ks. Jarosława Dąbrowskiego z Samsieczna (tel. 502 339 949) albo ks. Wiesława Skiby z Wierzchucinka (tel. 663 844 380)

3. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. Zachęcam do udziału, szczegóły na plakacie.

4. W porozumieniu z panem Wójtem oraz sołtysem Sicienka w sali naszego ośrodka kultury odbędzie się spotkanie informacyjne na temat odnawialnych źródeł energii. Dotyczyć będzie również podwyżek i systemu rozliczeń na „starych zasadach”. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 18.30.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Nowa droga do małżeństwa; Słowa, które ranią;

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. 1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję ofiarowanie i ułożenie kwiatów, posprzątanie kościoła, skoszenie trawy oraz wykonanie innych prac porządkowych wokół naszej świątyni. Wyrażam również wdzięczność członkom Rady Duszpasterskiej za owocne obrady. W minionym tygodniu spłaciliśmy wykonawcy część należności za wykonane w tym roku prace przy kościele.

2. Dzisiaj (w niedzielę) po godz. 16.00 wyruszy pielgrzymka rowerowa na odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Proszę chętnych o zebranie się przed naszym kościołem o godz. 16.00.

3. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie krzyża misyjnego z figurą Pana Jezusa. Składam podziękowania Rodzinie, która ufundowała tę figurę i wszystkim, którzy pomogli ją umieścić na krzyżu. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Przypominam również o pielgrzymce rowerowej do Byszewa.

4. W tym tygodniu nie będzie mnie od wtorku do czwartku. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zgłaszać się do kapłanów sąsiednich parafii.

5. Rozpoczął się bezpośredni okres przygotowania do Jubileuszu naszej parafii. W gablocie wywieszony jest tekst, który chcemy umieścić na tablicy pamiątkowej. W kaplicy pod chórem można będzie nabyć pamiątkowe świece oraz cegiełki. Dochód z ich sprzedaży pomoże nam zorganizować obchody jubileuszu – ufundować tablicę pamiątkową oraz przygotować poczęstunek dla gości. Świece są w cenie od 10 zł.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Wniebowzięcie czyli dom bez kredytu; Żaden człowiek nie jest śmieciem; Wspieranie nałogu czy człowieka;

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dziękuję też za posprzątanie kościoła, skoszenie trawy na terenie przykościelnym oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Dziękuję również za organizację festynu w minioną sobotę oraz tym, którzy w nim uczestniczyli.

2. W minionym tygodniu trwały jeszcze prace konserwatora, które mają na celu opracowanie programu konserwatorskiego do malowania naszego kościoła. Będzie ono miało miejsce w przyszłym roku. Będziemy starać się o dofinansowanie ze środków publicznych, ale przypominam, że zazwyczaj potrzebny jest wkład własny.

3. W tym tygodniu nie będzie mnie od poniedziałku do piątku. W te dni, przypadku pilnych potrzeb duszpasterskich, proszę zwracać się do ks. Jarosława Radzikowskiego z Wtelna (tel. 603 977 027).

4. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. Zachęcam do udziału, szczegóły na plakacie.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Nadzwyczajne szafarki; Zaskakujący przepis na udane wakacje;

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Odszedł z naszej parafii śp. Stefan Prusiński z ul. Wierzbowej, którego pogrzeb odbył się w miniony czwartek w Bydgoszczy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

Początek strony