1. Składam podziękowania za posprzątanie naszej świątyni oraz prace porządkowe w jej otoczeniu. Dziękuję za wszelkie ofiary, także założone na konto bankowe. Nie będzie już możliwości skorzystania z terminala płatniczego.

2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. kolędowych i przypominam, że jeszcze można zadośćuczynić tej tradycji umawiając się indywidualnie.

3. W ciągu tygodnia nabożeństwa są odprawiane jak zwykle. W niedzielę za tydzień na godz. 14.00 zapraszam dzieci na „Pożegnanie żłóbka”. Będziemy śpiewać kolędy, a dzieci otrzymają symboliczne upominki.

4. Dzisiaj już podaję do wiadomości, że nie będzie mnie przez tydzień po przyszłej niedzieli. Pilne sprawy proszę załatwić w tym tygodniu.

5. Do 10 lutego można przynosić elektrośmieci. Dochód z ich przerobu jest przeznaczony na cele misyjne. Szczegóły na plakacie.

6. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 30% miejsc nie licząc osób zaszczepionych.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Chrzestni – czas na ważne decyzje? Postanowienie poprawy czyli lekcja pokory; Kto skorzysta na obniżce VAT; Pomagamy im, by nie musieli uciekać; Niestety cena została podniesiona.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edith (Anna) Mróz z ul. Nakielskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 oraz śp. Anna Chodór z Goncarzewa, której pogrzeb odbędzie się w Ślesinie w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. kolędowych, dziękuję za wspólną modlitwę i złożone z tej okazji ofiary. Składam również podziękowania za posprzątanie naszej świątyni. Dzisiaj po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja.

2. W tym tygodniu zapraszam na Mszę św. kolędowe w następującym porządku:

17 stycznia (pn) – ul. Nakielska, ul. Brzozowa, ul. Czereśniowa, ul. Dębowa i ul. Wiatrakowa

18 stycznia (wt) - ul. Mrotecka, ul. Jaworowa, ul. Jesionowa, ul. Klonowa, ul. Polna i ul. Wiklinowa

Plan kolędy w internecie: http://www.parafia.sicienko.eu/z-zycia-parafii/plan-koledy.html.

3. W ramach Mszy św. kolędowych odprawiane są nabożeństwa, które przypadają na poszczególne dni, zapraszam więc wszystkich do modlitwy. W tym tygodniu wszystkie Msze św. będą wieczorem.

4. Do 10 lutego można przynosić elektrośmieci. Dochód z ich przerobu jest przeznaczony na cele misyjne. Szczegóły na plakacie.

5. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 30% miejsc nie licząc osób zaszczepionych.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Jezus Żyd; Dlaczego mam spowiadać się przed księdzem?; Energetyka na zakręcie;

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Paweł Górski z ul. Bydgoskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00. W czwartek po Mszy św. obędzie się różaniec za duszę zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

1. Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowych, posprzątanie kościoła, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tym razem nie pojadę do chorych i starszych, mam nadzieję, że uda się bezpośrednio przed świętami. Wieczorem przed Mszą okazja do spowiedzi i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca Maryi jako wynagrodzenie za grzechy i bluźnierstwa. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za zmarłych – spóźnialscy mogą wkładać wymienianki do skrzynki na listy.

3. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek. W naszym kościele zajętych może być 75% miejsc.

4. Dzieci zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, spodziewamy się dostojnego gościa. Później jeszcze będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

5. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała w cenie 8 zł, duża 15 zł. Świece do nabycia w kaplicy.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: dodatek Modlitwa na każdy dzień.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.Proboszcz poleca:

Strona z mnóstwem materiałów dla dzieci od przedszkola do klasy 5:

https://www.superkid.pl/

Pomoc jak się odmawia Brewiarz:

https://brewiarz.pl/help/index.php3

 

1. Dziękuję wszystkim, którzy prawdziwie po katolicku przeżyli okres świąt Bożego Narodzenia dając świadectwo swojej wiary. Jeszcze raz dziękuję tym, którzy przyczynili się, aby to świętowanie było godne i uroczyste. Dzisiaj spotkanie Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

2. W tym tygodniu zapraszam na Mszę św. kolędowe w następującym porządku:

3 stycznia (pn) - Goncarzewy - I część (Msza św. w kaplicy)

4 stycznia (wt) - Goncarzewy - II część (Msza św. w kaplicy)

5 stycznia (śr) - ul. Sportowa od nr 1 do nr 6, ul. Boczna, ul. Nasypowa i ul. Krótka

6 stycznia (czw) - Ugoda (Msza św. o 8.30 lub 11.00)

7 stycznia (pt) - ul. Sportowa od nr 6 i ul. Porzeczkowa

8 stycznia (sob) - Zawada

Plan kolędy w internecie: http://www.parafia.sicienko.eu/z-zycia-parafii/plan-koledy.html.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli w tradycji Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W najbliższych tygodniach będą odprawiane Msze św. w intencjach, które nie zostały odprawione podczas mojej choroby. Gdyby były jakieś sprzeciwy w tej kwestii proszę o jak najszybszy kontakt.

4. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 30% miejsc nie licząc osób zaszczepionych.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Od Epifanii do Trzech Króli, Trzej Królowie w niemieckiej katedrze; Po co Jezusowi złoto w żłobie; To Bóg nas pierwszy szuka – o żalu za grzechy;

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Dzisiaj wspieramy ofiarami uchodźców, którzy koczują przy naszej granicy. Dziękuję za założenie nowej lampy w prezbiterium, posprzątanie kościoła, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe. Dzisiaj parafia w Murowańcu obchodzi uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Biesiadzie Patriotycznej oraz we Mszy św. i koncercie chóru Adoro w minioną środę. Dziękuję za złożone z tej okazji ofiary.

3. Przypominam, że jeszcze do końca listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

4. W czwartek na godzinę 19.00 zapraszam Radę Duszpasterską w celu omówienia najbliższych działań. W tym tygodniu odbędzie się również spotkanie Rady Parafialnej.

5. W następną niedzielę będziemy obchodzić pierwszą niedzielę Adwentu. Po Mszach św. po raz ostatni odmówimy litanię do św. Józefa.

6. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Jezus, inny król; Ostre widzenie; Spróbujmy obudzić w sobie wrażliwość – o sytuacji na naszej granicy; Jezus – atrakcyjność i fascynacja; Relacja z ingresu naszego biskupa do katedry; Energia coraz droższa.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Co zwykli Niemcy myślą o obecnej sytuacji w Polsce:

https://wpolityce.pl/polityka/574875-dzialania-polskiego-rzadu-obnazyly-klamstwo-kanclerz-merkel

https://wpolityce.pl/

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki. Dzisiaj odmawiamy litanię do św. Andrzeja.

2. W poniedziałek odbędzie się w naszej parafii spowiedź adwentowa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00. We wtorek spowiedź będzie we Wtelnie (od godz. 11.00 i 17.00), a w czwartek w Dąbrówce Nowej (od godz. 11.00 i 16.30).

2. Jeszcze w poniedziałek i środę zapraszam dzieci na roraty. We wtorek na godz. 18.00 zapraszam chętnych parafian do przygotowania żłóbka i dekoracji świątecznych w kościele.

3. W środę od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

4. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 50% miejsc.

5. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała w cenie 8 zł, duża 15 zł. Świece i opłatki do nabycia w kaplicy.

6. W piątek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W sobotę Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary z Pasterki są przeznaczane na Fundusz Ochrony Życia. W internecie jest plan kolędy: http://www.parafia.sicienko.eu/z-zycia-parafii/plan-koledy.html.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Polak-katolik. Jaki i jak długo jeszcze? Kościół się liczy; Rady parafialne, czyli synodalność u podstaw; Hymn aniołów i Kościoła; Grzechy duchowe i cielesne; Śmierć zamiast pomocy; Wtajemniczeni w chorobę – rozmowa o stwardnieniu rozsianym;

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Największy męski różaniec świata w Bydgoszczy:

https://www.youtube.com/watch?v=XTFbwIkVKwg&t=10s

Kazanie ks. Piotra:

http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/2009/12/20/kazanie-z-20-grudnia-2009r/ 1. Dzisiaj obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym – obok modlitwy możemy złożyć ofiary na pomoc dla naszych prześladowanych braci w wierze. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli. Dziękuję za posprzątanie kościoła i inne prace wykonane na rzecz parafii, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczcili Święto Niepodległości swoją obecnością i wspólną modlitwą w czasie Mszy św. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszam na Biesiadę Patriotyczną do Ośrodka Kultury.

3. Przypominam, że w pierwszych dniach listopada Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy. Osiem dni można wybrać przez cały listopad.

4. W środę w naszej parafii będziemy gościć męski chór „Adoro” z Ukrainy. Uświetni on swoim śpiewem Mszę św., a następnie odbędzie się krótki koncert. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą posłuchać pięknego śpiewu.

5. W piątek po Mszy św. zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania. Sama młodzież proszę na spotkanie w sobotę po Mszy św.

6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Rekolekcje z ubogimi; Bez jednej jaskółki wiosna też zawita – o życiu przyszłego błogosławionego ks. Jana Machy; Osoby rozwiedzione to nie katolicy drugiej kategorii; Co się dzieje podczas spowiedzi?; Ani jednej więcej – lekarz tłumaczy;

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Odeszła do wieczności śp. Agnieszka Nowakowska. Jej pogrzeb odbędzie się w Dąbrówce we wtorek o godz. 13.00. Zmarła również śp. Katarzyna Macała. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Proboszcz poleca:

Wykonania utworów chóru „Adoro”:

https://www.youtube.com/channel/UC8Q11ivXmUyymz5nAHGp4jw

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe. Szczególne podziękowania za nowe ornaty ofiarowane dla naszego kościoła.

2. W środę i w piątek zapraszam dzieci na roraty. W następny poniedziałek będzie spowiedź adwentowa od godz. 17.00.

3. W niedzielę za tydzień na Mszy o godz. 11.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.

4. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 50% miejsc.

5. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała w cenie 8 zł, duża 15 zł. Świece i opłatki do nabycia w kaplicy. W poniedziałek za tydzień odbędzie się w naszej parafii spowiedź adwentowa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00.

6. Rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do kolędy. Prawdopodobnie będzie ona przebiegała tak jak w zeszłym roku. Lista rodzin chętnych do przyjęcia kolędy w domu jest wyłożona w kaplicy. W internecie można już znaleźć plan kolędy oraz propozycję jej przeżycia w obecnej sytuacji.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Instagramie powiedz przecie, Jak cię widzą, Komunikacja troskliwości – o europejskiej nowomowie; SOR wśród bagien; Odebrana nadzieja – rocznica 13 grudnia;

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Fabiszak z Piotrkówka Wybudowania i śp. Zbigniew Synakiewicz z Kasprowa. Polećmy naszych braci miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwach za naszych zmarłych zarówno w kościele oraz na cmentarzach. Dziękuję za posprzątanie kościoła i inne prace wykonane na rzecz parafii, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe.

2. Przypominam, że w pierwszych dniach listopada Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy. Osiem dni można wybrać przez cały listopad.

3. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. w języku łacińskim. W środę po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień solidarności z Kościołem prześladowanym – obok modlitwy będziemy mogli złożyć ofiary na pomoc dla naszych prześladowanych braci w wierze.

4. W czwartek będziemy obchodzić narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00, w czasie której obok naszych osobistych intencji będziemy wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny, których w tym czasie tak bardzo potrzebuje. Z tej okazji w najbliższą niedzielę zapraszam na Biesiadę Patriotyczną do Ośrodka Kultury, która rozpocznie się o godz. 15.00.

5. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00 w bydgoskiej katedrze odbędzie się uroczysty ingres naszego pasterza ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka. Otaczamy nowego Pasterza naszymi modlitwami. Będzie można uczestniczyć w tej uroczystości za pośrednictwem telewizji Trwam. Zaproszenie, które skierował do nas Ksiądz Biskup: http://diecezja.bydgoszcz.pl/2021/10/07/uroczystosci-kanonicznego-wprowadzenia-biskupa-diecezjalnego/

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: artykuły dotyczące Święta Niepodległości.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Program 40, jubileuszowego Tygodnia Kultury chrześcijańskiej w Bydgoszczy:

http://diecezja.bydgoszcz.pl/wp-content/uploads/2021/10/PROGRAM.pdf

homilie ks. Pawlukiewicza:

http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/2012/11/11/kazanie-z-11-listopada-2012r/

http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/2015/11/08/kazanie-z-8-listopada-2015r/

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe. Za zmarłych pomodlimy się za tydzień. Dzisiaj wspieramy naszą modlitwą i ofiarami Kościół na wschodzie.

2. Nie będzie jeszcze Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę (zmiana). W piątek zapraszam dzieci na roraty.

3. W wyniku ponownego pogorszenia sytuacji epidemicznej przypominam o zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem. Dalej obowiązuje zakładanie maseczek i zachęta do odkażania rąk. W naszym kościele zajętych może być 50% miejsc.

4. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała w cenie 8 zł, duża 15 zł. Świece i opłatki do nabycia w kaplicy.

5. Jak zapewne zauważyliśmy wichura zniszczyła krzyż przy kościele. Już wcześniej były plany ustawienia nowego krzyża. Postaram się, aby odbyło się to na wiosnę, przed świętami Wielkanocnymi.

6. Rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do kolędy. Prawdopodobnie będzie ona przebiegała tak jak w zeszłym roku. Lista rodzin chętnych do przyjęcia kolędy w domu jest wyłożona w kaplicy. W internecie można już znaleźć plan kolędy oraz propozycję jej przeżycia w obecnej sytuacji.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Sztuką jest, żebyśmy przynajmniej umieli się wysłuchać; Kościół, polityka, migranci; Przepis na biskupa; Grzech, który łamie przymierze; Ile właściwie zarabiamy; Święty od prezentów;

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego oraz inne prace wykonane na rzecz parafii, a także za ofiary złożone na tacę oraz na konto bankowe. W minionym tygodniu spłacony został wkład własny tegorocznej inwestycji.

2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę oraz o godz. 12.30 na cmentarzu w Dąbrówce Nowej, po której odbędzie się procesja żałobna. W Ślesinie Msza św. w kościele o godz. 11.00, a następnie procesja żałobna na cmentarzu o 12.30. Różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie 2 i 3 listopada – wymienianki można składać po Mszy świętej w biurze parafialnym. Natomiast wymienianki roczne, które będą przed Mszami św. jak dotąd, w pierwszą niedzielę miesiąca, można składać do końca listopada, zaznaczając godzinę Mszy św.

3. Przypominam, że w pierwszych dniach listopada Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1-go listopada do północy 2-go listopada po spełnieniu następujących warunków: Komunia Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. - Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy. Osiem dni można wybrać przez cały listopad.

4. W środę po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego. W pierwszy piątek miesiąca udam się do starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną, przed Mszą koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa. W przyszłą niedzielę pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

5. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

6. Zachęcam chłopców, aby zgłaszali się do służby ministranckiej.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Agnieszka Kownacka z Goncarzewa. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

Proboszcz poleca:

Zakazane (?) kazanie ks. Włodzimierza Cyrana, egzorcysty:

https://www.youtube.com/watch?v=Sa1zy8UhwYE

 

Początek strony