3 luty 2007

„Mądrość życiowa nie chroni od cierpienia
- ale je uszlachetnia. ”
Henryk Ferdynand Kaden

• Kończy się pierwsza część okresu zwykłego w liturgii. Już w tym tygodniu początek okresu Wielkiego Postu. W najbliższą środę przypada bowiem Środa Popielcowa – Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o 17.oo, 18.oo oraz 19.oo w Goncarzewie. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a tych, którzy są w wieku między 18 a 60 lat obowiązuje też ilościowe ograniczenie pokarmu , czyli post ścisły.
    Pozostałe dni tygodnia – Msze św. w poniedziałek, piątek i sobotę o 18.oo a we wtorek i czwartek o 8.oo. W piątek po Mszy św. o 18.oo pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    W liturgii w tym tygodniu przypada: we wtorek – św. Agaty a w piątek – św. Hieronima i św. Józefiny.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11.oo spotkanie Żywego Różańca.
  • Intencje mszalne:
         Poniedziałek 18.oo + Zmarli z wymienianek rocznnych
         Środa Popielcowa :
                             17.oo + Jan Rakoczy – od żony
                             18.oo + Bernadeta Folerzyńska – od męża i dzieci
         Sobota 18.oo + Zofia Lewandowska (11 r. śm.) i rodzice: + Zofia i Brunon Lewandowski oraz Zuzanna i Jan Łegowscy

Niedziela – 10 luty
                              8.30 + Czesława i Wacław Dołęga (15 r. śm.); + Jan Banaś (3 r. śm.) i zmarli z rodziny Banasiów i Mroczkowskich
                            11.oo + Jan Wiśniewski – od córki Marioli z rodziną
  • Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał śp. Jana Rakoczego z Sicienka, ul Nakielska – pogrzeb odbył się wczoraj. Powierzamy śp. Jana Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych z wymienianek rocznych, prosząc dla nich o łaskę nieba.