1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, na tace i na konto bankowe. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za wykonanie innych prac na rzecz naszej wspólnoty.

2. Od 3 niedzieli Wielkiego Postu (3-6 marca) przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Jan Dobosiewicz ze zgromadzenia Księży misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Od poniedziałku do środy przeprowadzi również rekolekcje dla dzieci naszej szkoły. Dzieci uczestniczą w rekolekcjach w 2 grupach: klasy 1-4 o godz. 9.15-10.15 i klasy 5-8 o godz. 10.20-11.20. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji owoców tych rekolekcji. Ofiary z soboty oraz od poniedziałku do środy są naszym wyrazem wdzięczności dla ks. Jana z trud rekolekcyjny. Dziękuję już teraz rodzinom, które będą nas gościć na posiłkach.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

4. Także w tym roku wyruszy droga krzyżowa na trasie „Świętych Męczenników” na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 22 na 23 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 23.00 w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. W Byszewie na zakończenie Msza św. o 7.00. Szczegóły na stronie parafii: http://www.parafia.sicienko.eu/z-zycia-parafii/edk.html

5. Jest prośba do ludzi młodych, głównie do kandydatów do sakramentu bierzmowania, o wykonanie krzyży dowolną techniką z wypisanymi grzechami (po jednym na krzyż). Planujemy umieścić je na tegorocznej dekoracji grobu pańskiego.

6. Wszystkim, którzy będą obchodzić w rozpoczynającym się tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.