1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, na tace i na konto bankowe. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za wykonanie innych prac na rzecz naszej wspólnoty.

2. Od 16 do 24 trwa „Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego” za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

3. W czwartek 21 marca nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym naszej diecezji. Z tej racji zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji naszej diecezji, ale również naszej Ojczyzny i parafii. Program tego dnia będzie następujący:

9.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do Krwi Chrystusa

12.00 – Anioł Pański – brewiarzowa modlitwa południowa

15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego – śpiew pieśni pasyjnych

17.30 – Różaniec – część światła – zakończenie adoracji

18.00 – Msza św. – modlitwy nowenny w intencji Ojczyzny

Zachęcam do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Można wpisać się na listę wyłożoną na stoliku z gazetami.

4. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. Za tydzień Niedziela Palmowa – podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm.

5. W tym roku nie będzie drogi krzyżowej na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Osowej Góry. Będzie można uczestniczyć w takiej drodze krzyżowej, którą organizuje parafia w Kruszynie, szczegóły na stronie internetowej parafii: http://www.parafiakruszyn.bydgoszcz.pl/index.php/2024/02/29/ekstremalna-droga-krzyzowa-kruszyn-dekanat-osowa-gora/

6. Jest prośba do ludzi młodych, głównie do kandydatów do sakramentu bierzmowania, o wykonanie krzyży dowolną techniką z wypisanymi grzechami (po jednym na krzyż). Planujemy umieścić je na tegorocznej dekoracji grobu pańskiego.

7. Wszystkim, którzy będą obchodzić w rozpoczynającym się tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Grzegorz Lipiński z ul. Bocznej, którego pogrzeb odbył się w sobotę i śp. Ryszard Harasimowicz z Sitna, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...