1. Dzisiaj kończy się Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”. Składam podziękowania tym, którzy modlili się i adorowali Pana Jezusa w dzień stacyjny naszej parafii. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, na tace i na konto bankowe. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za wykonanie innych prac porządkowych na rzecz naszej wspólnoty. Dziękuję również za ofiarowane kwiaty, które zdobią teren przykościelny.

2. W środę odbędzie się spowiedź wielkopostna w naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed południem od 10.00 do 10.30 (również w Goncarzewie), a po południu w kościele od 17.00 do 18.00. Po liturgii w środę zapraszam chętnych parafian do przygotowania dekoracji wielkanocnej. We wtorek spowiedź w Dąbrówce.

3. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii – udam się na Mszę św. krzyżma do bydgoskiej katedry na godz. 10.00. Wieczorem Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, która rozpoczyna Triduum Paschalne, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Po liturgii Gorzkie Żale, a następnie czuwanie i adoracja do godz. 21.00.

4. W Wielki Piątek udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni. Drogę Krzyżową ulicami Sicienka rozpoczniemy przy kościele o godz. 15.00, a zakończymy przy obelisku upamiętniającym św. Jana Pawła II. Zabierzmy znicze, które złożymy przy obelisku. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Adoracja w ciemnicy, a następnie przy Grobie Pana Jezusa przez cały Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę od godz. 9.00. Adoracja i święcenie potraw wg planu. Podczas święcenia potraw w kościele zostaną zebrane ofiary na cele inwestycyjne parafii.

5. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00, pamiętajmy o przyniesieniu świec. Ta liturgia jest nazywana „świętem świąt” bowiem upamiętnia całą drogę ludzkości od stworzenia do momentu Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W niedzielę Wielkanocną Mszę św. o godz. 7.00 poprzedzi Procesja Eucharystyczna, następna Msza o godz. 11.00. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze święte jak w niedzielę. W Goncarzewach Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.30.

6. Wszystkim, którzy będą obchodzić w rozpoczynającym się tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

Adoracja w sobotę przy grobie Pana Jezusa:

godz. 9.00 - 12.00 - adoracja indywidualna
godz. 12.00 - ulice: Czereśniowa, Wiatrakowa, Dębowa, Nakielska, Akacjowa, Kasztanowa, Wierzbowa,
godz. 13.00 - ulice: Bydgoska, Stawowa, Dąbrowiecka, Budy, Ogrodowa, Owocowa, Grabowa, Jaworowa, Klonowa, Wiklinowa,
godz. 14.00 - ulice: Mrotecka, Sportowa, Polna, Porzeczkowa, Nasypowa, Kolejowa, Boczna, Krótka, Jesionowa
godz. 15.00 - Żywy Różaniec
Od godz. 16.00 - dla wszystkich.

Święcenie potraw wg następującego planu:

godz. 10.00 - Chmielewo przy domu p. Jarzembskich
godz. 10.30 - Smolary u p. Marach
godz. 11.00 - Kasprowo – przy krzyżu
godz. 11.30 - Goncarzewy
godz. 12.00 - Ugoda u p. Łoś
godz. 12.30 - Zawada u p. Kozłowskich

godz. 14.00, 14.30, 15.00 – w Sicienku w kościele

Przy okazji poświęcenia będą zbierane ofiary na cele inwestycyjne.