1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam drogim parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa: Prawdziwej Bożej radości i pokoju, zdrowia, powodzenia we wszelkich dziedzinach życia, spełnienia marzeń i planów. Jednocześnie dziękuję za życzenia z okazji dnia kapłańskiego i świąt wielkanocnych oraz za ofiary z okazji święcenia potraw. Dziękuję również za dary w naturze przekazane z tej okazji.

2. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i wysiłek do przygotowania ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie przejawy dobroci i życzliwości składam szczere: Bóg zapłać.

3. Składam podziękowania tym, którzy modlili się i adorowali Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, na tace i na konto bankowe.

4. We wtorek o 21.00 zapraszam do kościoła na czuwanie modlitewne upamiętniające odejście św. Jana Pawła II. Zakończenie przy obelisku o 21.37.

5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, przed Mszą św. okazja do spowiedzi oraz koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W przyszłą niedzielę pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. W piątek ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

6. W sobotę nasza diecezja będzie liturgiczną uroczystość 20-lecia swojego powstania, która odbędzie się w bazylice św. Wincentego a Paulo.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Zbieramy chętnych na pielgrzymki „do korzeni” naszej 20-letniej diecezji bydgoskiej, tj. do Gniezna – w sob. 20.04., do Kołobrzegu – w sob. 22.06. (i do Pelplina – w sob. 29.09.) Chcemy zorganizować autokar z dekanatu. Pielgrzymi pokryją tylko koszt przejazdu, na miejscu zwiedzanie z przewodnikiem, wejście do muzeum i posiłek w seminarium za darmo. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym.